U bent nu niet ingelogd. Inloggen
Voor huisartsen, huisartsenposten, apothekers en ziekenhuizen die medische gegevens beveiligd en volgens de moderne standaarden elektronisch willen uitwisselen, is aansluiting op het Landelijk SchakelPunt (LSP) noodzakelijk.
Wilt u meer weten?
Klik hier en wij
nemen contact op
Wat is LSP?
In de media wordt geregeld aandacht besteed aan het Landelijk SchakelPunt (LSP) en het veilig kunnen uitwisselen van
dossiers. Huisartsenpraktijken worden door de overheid gestimuleerd om aangesloten te zijn op het LSP. Onlangs is de subsidieregeling hiertoe verlengd.
Via het LSP kan een arts vanuit diens waarneemfunctie inzage krijgen in het medisch dossier van een andere huisartsenpraktijk. Het originele dossier blijft daarbij op de eigen praktijk; alleen de professionele samenvatting wordt voor dat moment getoond om de patiëntenzorg van de waarnemend arts te ondersteunen. Het opzoeken van de patiënt gebeurt aan de hand van diens BSN.
Met LSP kan niet alleen de onderlinge dienstwaarneming binnen de eigen huisartsengroep perfect geregeld worden, maar ook die met de huisartsenpost.

Hoe werkt het?
Uw patiënten worden allereerst door u aangemeld bij het LSP. Het gaat hierbij alleen om het gegeven dat u de patiënt hebt ingeschreven in uw praktijk – medische gegevens worden niet vastgelegd in het LSP. Doordat uw patiënten bekend zijn in het LSP, kunnen geautoriseerde waarneemartsen de professionele samenvatting vanuit uw praktijk opvragen.
Om toegang te krijgen tot een medisch dossier dient de waarnemend arts of diens medewerker in het bezit te zijn van een UZI-pas en UZI-paslezer. Deze laatste wordt geïnstalleerd op de werkplek. Met behulp van de UZI-passen worden de autorisaties geregeld en kan geregistreerd worden wie welk dossier heeft ingezien. Wilt u zelf ook waarnemen dan dient u ook voor uzelf en uw betrokken medewerkers een UZI-pas aan te vragen.
Via het LSP wordt er tijdens een waarneming een verzoek gedaan om een professionele samenvatting te tonen van een patiëntendossier vanuit uw Promedico-ASP systeem. Nadat de waarnemend arts het contact met uw patiënt heeft afgerond, wordt hierover een waarneembericht gestuurd naar uw praktijk. U ziet dus altijd welke patiënten wanneer gezien zijn.

Privacy
In Promedico-ASP kunt u aangeven wanneer een patiënt bezwaar heeft tegen het ontsluiten van diens dossier in het landelijke EPD. De professionele samenvatting is dan niet opvraagbaar. Ook kunt u bepaalde episodes of journaalregels uitsluiten voor waarneming.

Promedico regelt uw aansluiting op het LSP!
Als gebruiker van Promedico-ASP hoeft u voor het aansluiten op het LSP niet veel te doen. Promedico ICT B.V. is door NICTIZ gecertificeerd en is één van de eerste leveranciers die huisartsenpraktijken op het LSP kan aansluiten.
Om te communiceren via het LSP is een aantal stappen noodzakelijk. Er dienen UZI-passen te worden aangevraagd, de UZI-paslezers moeten op locatie worden geïnstalleerd en er moet in de praktijk aanvullende instructie worden gegeven omtrent het werken met BSN. U dient ingeschreven te worden bij het UZI-register, de BSN’s van uw patiënten moeten worden ingelezen en de praktijk dient met een certificaat te worden aangemeld op het LSP. Dat alles regelt Promedico ICT B.V. voor u!
Geeft u aan bij het overstappen op Promedico-ASP dat u ook aangesloten wilt worden op het LSP en Promedico ICT B.V. neemt dit mee in het migratietraject.

Subsidie
Het aantal praktijken dat inmiddels door Promedico ICT B.V. op het LSP is aangesloten groeit gestaag.
De Minister van VWS hecht grote waarde aan de ontwikkeling van het LSP. Daarom geldt er een subsidieregeling tot en met 1 juli 2010. Voor deze datum dient de subsidie aangevraagd te zijn waarna de praktijk tot eind 2010 de tijd heeft om de aansluiting daadwerkelijk te regelen. U kunt hierover meer lezen op www.infoepd.nl en www.infoepd.nl/informatiepunt_com/nieuws_verlenging_subsidieregeling_lsp. Bij het aanvragen van aansluiting op het LSP wordt door Promedico ICT B.V. ook direct het aanvragen van de subsidie voor uw praktijk gestart.

Aanvragen
Klik hier voor het aanvragen van aansluiting op het LSP.

"LSP is een snelweg om gebruik van te maken"
Huisarts Roel van Kuppevelt:
Als één van de eersten ging hij over op Promedico-ASP. En als één van de eersten is hij deze zomer aangesloten op het Landelijk SchakelPunt (LSP). Het past bij de instelling van huisarts Roel van Kuppevelt om vooraan te lopen bij ICT-innovaties. Want hij vindt het een uitdaging om te kijken hoe zaken beter kunnen. Nu maakt hij zich sterk om een koplopersgroep te vormen, want als iedereen op het LSP is aangesloten, komen de voordelen pas goed tot hun recht.
Lees verder
Promedico ICT BV | Coltbaan 23 | 3439 NG Nieuwegein | Telefoon: 030 - 6016620 | Fax: 030 - 6016699 | KvK nr.: 30173391

Algemene voorwaarden | Design by Impressive Arts | Build by XSservice